NUOLAIDOS

Grįžti atgal

Ugnies šou – šventės „vinis“, pranokusi net ir populiariuosius fejerverkus

Ugnies šou – šventės „vinis“, pranokusi net ir populiariuosius fejerverkus

Gyvos ugnies magijos nenustelbs jokios LED lemputės ar lazeriai, – tuo įsitikinęs studijos „Liepsnose“ įkūrėjas Rokas Rulevičius, ugnies menus transformavęs į kvapą gniaužiančius pasirodymus.

Fejerverkų salvės vidurnaktį daugeliui lietuvių jau tapo įprastu ir nebenustebinančiu reginiu, o ugnies šou – dar ganėtinai nauja ir netikėta atrakcija. Tad šventės kulminacijai vis dažniau pasirenkami ugnies šou meną įvaldę atlikėjai.

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ pasirodymas

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ pasirodymas

Dažniausiai vadinami tiesiog fakyrais

Kur slypi šios pramogos paslaptis? Pirmiausia, kai sunkiai valdoma stichija prijaukinama stebint žiūrovams, kyla pagarbi baimė ir adrenalinas. Tuo pačiu, kad ir kaip paradoksaliai skamba, ugnis kuria jaukią ir saugią atmosferą. Tokiomis sąlygomis ugnies meistrai sugeba degančių įrankių valdymą suderinti su kūno judesiais, šokiu, atskleidžiančiais grožį ir estetiką. Ir, galiausiai, visa tai susilieja į magiją. Žmonių pasąmonėje išlikę ugnies ritualai simbolizuoja ryšį tarp mūsų ir protėvių, atgimstantį kiekvieną kartą pažvelgus į ugnį. Visų šių akcentų derinys ir yra ugnies šou sėkmės paslaptis, kuri tiesiog užburia ir susijungia į patį svarbiausią elementą – geras emocijas.

Daugelis šokėjus su ugnimi vadina paprastai – fakyrais, siejamais su bebaimiais cirko artistais. Ne veltui senovėje fakyrais buvo vadinami ne tik ugnimi žongliruojantys, bet dažnai ir save žalojantys, šokiruojančiais poelgiais stebinantys neturtingi gatvės artistai arba musulmonų vienuoliai.

Anot R. Rulevičiaus, fakyro terminas – tiesiog per siauras apibūdinti šio pobūdžio kolektyvų veiklą, o ir neperteikia visos jų veiklos esmės:

„Dažniausiai prisistatome kaip ugnies šou atlikėjai, šokėjai su ugnimi arba ugnies žonglieriai, taip palikdami tamsiąją fakyro termino pusę nuošalyje ir suteikdami erdvės šiai sėkmingai besivystančiai veiklai. Siekiame, kad ateityje į ugnies šou atlikėjus būtų žiūrima taip pat rimtai, kaip ir į visus kitus menininkus.“

Veikla, kurioje pasitaiko daug smagių netikėtumų

R. Rulevičius pasakoja, kad pasirodymų metu pasitaiko įvairių smagių epizodų, o savo veiklos studijos nariai nelaiko pavojinga. Apsvilę plaukų galiukai ar kelios nedidelės pūslės ant atlikėjų rankų – tai tik veiklos pradžios „atributai“. Šiandien netikėtumų faktiškai nepasitaiko – viską lemia per daugiau nei dešimtmetį sukaupta patirtis.

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ pasirodymas

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ pasirodymas

Ugnies šou rengėjai nuolat atkreipia dėmesį į lietuvių svetingumą:

„Po ugnies šou dažnai esame kviečiami ir prie vaišių stalo. Atrodytų, lyg ir nieko ypatinga, tačiau tiesiog neįsivaizduojame, kaip suodinais drabužiais, anglimi išteptais veidais sėdame šalia vakarinėmis suknelėmis ir kostiumais pasidabinusių svečių. Ir mums siūlo ne tik baltos mišrainės, silkės, arbatos ir kavos, bet ir kiek stipresnių gėrimų. Tačiau dažniausiai kvietimo tenka atsisakyti – nuo namų būname nutolę net kelis šimtus kilometrų, tad kelionė užtrunka iki paryčių.“

Studijos „Liepsnose“ kolektyvas puikiai prisimena vieną gintaro dulkių ceremoniją, kurią po ugnies šou teko atlikti Žemaitijoje: „Ceremonijos metu po iškilmingų įžanginių žodžių jaunavedžiai pasėmė po saujelę gintaro dulkių ir, sugalvoję norus, sviedė į ugnį, įžiebdami didžiulius ugnies kamuolius. Tuomet kvietėme visus artimuosius ir svečius palinkėjimus jaunavedžiams palydėti gintaro dulkių metimu į aukurą. Galiausiai vienas svečių pasisėmė pilnas saujas gintaro dulkių, stipriai užsimojo iš apačios ir sušuko: „Trečio lygio super sajanas!!!“ Didžiulė ugnies banga palydėjo šį svečio komentarą, visi liko be žado, o nuotaka paklausė: „O kur palinkėjimas?..“

Studijos

Studijos "Liepsnose" naujo klipo filmavimas

„Liepsnose“ kolektyvui įsiminė ir kitos šventės dalyvio komplimentai, kai kas antrą žodį lydėjo įvairaus kalibro keiksmažodžiai, o vienas tvirto sudėjimo barzdotas studijos narys sulaukė neįprasto epiteto: „Eik tu ***, kaip pavarėt, tikėjausi, kad, ***, bus gerai, ***, bet tai kad taip gerai, ***... O šitas „vikingas“ tai išvis ***!“ „Žmogus taip nuoširdžiai mus gyrė, kad dar ilgą laiką šiuos jo pagyrimus vieni kitiems citavome“, – prisimena R. Rulevičius.

Ugnies šou ar fejerverkai?

Lyginant su fejerverkais, ugnies šou kuria asmenišką žiūrovo ir atlikėjo santykį – viskas vyksta kone „akis į akį“, o ne kažkur padangėje. Ugnies meistrai priartėja prie pat žiūrovų – aiškiai matomos atlikėjų emocijos, artistiškumas, kiekvienas gali pasijusti ugnies mini spektaklio dalyviu.

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ pasirodymas

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ pasirodymas

Beje, jei šventės neįsivaizduojate be fejerverkų, jų visai nebūtina atsisakyti: ugnies šou ir fejerverkai – puikiai suderinami ir vienas kitą papildantys elementai. Todėl daugelis šokėjų su ugnimi klubų dabar siūlo ir ugnies bei pirotechnikos šou programas. „Ant bangos“ pastaruoju metu – ir kitos ugnies šou programas papildančios paslaugos: gintaro dulkių ceremonija, degantys inicialai ir užrašai, degantys aukurai erdvės papuošimui, fotosesija šalia degančių inicialų ar net viso šou video įamžinimas kartu su šventės dalyviais, gyva muzika ugnies šou programų metu ir kt. Tiesiog reikėtų pagalvoti, kuri iš šių atrakcijų (ar kelios jų) galėtų būti įsimintina Jums ir Jūsų šventės svečiams.

Koks turėtų būti geras ugnies šou?

Anot R. Rulevičiaus, stebinantys ugnies efektai, įrankių įvairovė ir atlikėjų skaičius (atitinkamai – ir ugnies kiekis) yra tik dalis įspūdžio, kurį sukuria geras ugnies šou:

„Geras šou žiūrovams jokiu būdu neturi prailgti. Nuolat ieškome būdų, kaip šokiu, judesiais, subtilia vaidyba perteikti emocijas ir idėjas. Puikiai suprantame, kad šiuolaikiniai žiūrovai – visko matę, turi puikiai išlavintą skonį, todėl bandome jungti emocinį ir estetinį turinį, techninį atlikimą ir efektus į visumą. Tik gerai paruoštas ugnies šou yra nepavaldus laikui ir geba patenkinti intelektualių šiuolaikinių žiūrovų poreikius.“

Kas svarbu renkantis ugnies šou pasirodymą?


  1. Rinkitės patirties turinčius profesionalus – išvengsite nemalonių situacijų. Jei sudomino kuris nors kolektyvas, skaitykite atsiliepimus apie jį, peržiūrėkite pasirodymų įrašus. Juose įvertinsite ne tik paslaugų kokybę, bei ir šou stilių – ar jis tiks prie Jūsų kuriamos šventės nuotaikos?
  2. Atstumas – ne problema. Praktiškai visi ugnies šou atlikėjų klubai gali atvykti į bet kurį Lietuvos (ar ne tik Lietuvos) kampelį, tad rinkitės labiausiai patikusį, o ne Jūsų mieste įsikūrusį kolektyvą.
  3. Bendraukite – su ugnies šou rengėjais išsamiai aptarkite, kuri jų siūloma programa geriausiai tiktų Jūsų šventei. Suteikite visą reikiamą informaciją apie šventės vietą, laiką, apsikeiskite kontaktais, jei kiltų apribojimų atlikti tam tikrus šou elementus. Paprastai didžiąja dalimi ar net visomis pasirodymų detalėmis rūpinasi pats klubas, kuris ne mažiau nei Jūs suinteresuotas pasirodymo sėkme.
  4. Prastas oras – ne dingstis atšaukti ugnies šou Jūsų šventėje. Dažniausiai kolektyvai imasi įvairiausių šou kokybę net ir atšiauriomis oro sąlygomis užtikrinančių priemonių, o mažas lietus ar sniegas pasirodymo kokybei visai nekenkia. Šiuo atveju labiau pasitikėti derėtų patyrusiais klubais, o prireikus – iš anksto aptarti netipines situacijas. Studija „Liepsnose“ dėl prasto oro dar nėra atšaukusi nė vieno pasirodymo. Blogiausiu atveju, esant nepalankioms oro sąlygoms, šou programa atliekama kiek anksčiau ar vėliau, nei numatyta.

Taigi, apibendrinant, svarbiausia išsirinkti patyrusius ir ugnies stichiją puikiai valdančius meistrus, kuriems nebūna netinkamo metų laiko, blogo oro, per didelių atstumų, ir kurie gali pasiūlyti įdomiausią ugnies šou programą Jūsų kulminaciniam šventės akcentui.

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ komanda

Ugnies šou studijos „Liepsnose“ komanda


Ieškote šou savo šventei?

Susisiekite su mumis!

Autorius: Paslaugos.lt

Grįžti atgal

Grįžti i viršų